Nasze działania

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Nowy Rok Duszpasterski

Liturgia dnia


LogowanieKurs Nowe Życie - marzec 2014

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie – 29-30 marca 2014. Ten kurs może Ci pomóc odnaleźć żywego i zainteresowanego Tobą Boga. Doświadczenie Jego miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka, daje ożywienie i umocnienie serca. Doświadczając tego, że jesteś kochany/kochana przez Stwórcę i że On jest Ojcem pełnym dobroci zdobędziesz nowe siły do życia i dzielenia się miłością z innymi. Czekamy na ciebie: sobota 29 marca godz. 18.00 – sala Św. Gerarda (obok Domu Pielgrzyma) 

Zapraszamy

Termin: 29-30 marca 2014
Zobacz plakat
Więcej…
 

Ewangelizacja w Grodnie

Pierwszy tydzień tegorocznego Wielkiego Postu rozpoczęliśmy od ewangelizacji w Grodnie na Białorusi. W terminie 7-10 marca prowadziliśmy kurs biblijny dla studentów Instytutu Katechetycznego diecezji grodzieńskiej oraz dni skupienia dla katechetów tej diecezji. Ze studentami odkrywaliśmy piękno Jezusa, przedstawionego oczyma czterech Ewangelistów (Kurs Jezus według czterech Ewangelistów). Natomiast z katechetami pochylaliśmy się nad Adhortacją papieża Franciszka „Ewangelii Gaudium”, a temat przewodni tych rozważań brzmiał „Nie pozwól sobie odebrać radości”.

Więcej…
 

Kurs Alfa -  W poszukiwaniu sensu życia

Serdecznie zapraszamy wszystkich poszukujących odpowiedzi na życiowe pytania dotyczące sensu życia, cierpienia, śmierci człowieka na ewangelizacyjny kurs „Alfa”. „Alfa” jest otwartą dla każdego możliwością odkrycia chrześcijaństwa, a towarzyszą jej swobodna i przyjazna atmosfera, przystępny język, nowi znajomi, ciekawe rozmowy.

Rozpoczynamy w środę 12 marca 2014 r. o godz. 19:00 w Kaplicy Szkolnej (wejście E pod kościołem św. Józefa w Toruniu). Chętnych prosimy o zgłoszenie udziału do 10 marca.

Więcej…
 

Boże Narodzenie 2013

 

Wiatr, zimno i tak
przeraźliwie ciemno
kiedy brakuje serca
gotowego ogrzać naszą   
zagubioną nadzieję      
przegapioną miłość
i wiarę ciągle za małą
by podnieść  na duchu

 

I to Narodzenie
w stajni mego życia
i chóry Aniołów
i bydło, które klęka
i dusza, co zaczyna płakać
po raz pierwszy
ze szczęścia.

Pozwólmy się kochać Miłości Wcielonej 

Takie są moje życzenia
na Boże Narodzenie 2013
Pasterz Wspólnoty - o. Jacek Dubel CSsR

 

 

Kurs Jan – kurs duchowości chrześcijańskiej

Jak słuchać Boga? W jaki sposób usłyszeć Jego głos pośród zgiełku życia? Jak stać się Jego przyjacielem? Jak sprawić by relacje, w które wchodzimy były zdrowe i budowane w miłości i prawdzie? Jak stać się uczniem, który siada u stóp swego jedynego Mistrza, by być jak On? Ten kurs daje odpowiedź na te jakże istotne pytania i uczy, jak zastosować je w praktyce. Od Jana umiłowanego ucznia możesz uczyć się jak żyć z Jezusem na co dzień, jak stawać się Jego uczniem wsłuchanym w głos Mistrza oraz jak pomagać innym, aby mogli stawać się uczniami Jezusa tak jak ty.

Zapraszamy

Termin: 8-11 listopada 2013
Zobacz plakat i świadectwa

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 10